Posting in Company Blog

آیا شما پست‌های زیادی را در وبلاگ شرکت خود منتشر می‌کنید یا فکر می‌کنید آن‌ها به اندازه‌ی کافی نیستند؟

همانطور که همه می‌گویند:«زمان همه چیز است!» این جمله به خصوص در بازاریابی بسیار درست است و کسب و کارها به طور پیوسته نهایت تلاش خود را به کار می‌گیرند تا محتوای مناسب را در زمان مناسب، در مقابل خوانندگان مناسب قرار دهند.

اما نکته‌ای که بسیاری از بازاریابان بر سر آن بحث و جدل می‌کنند این است که چگونه باید آهنگ مناسب انتشار مطلب بر روی وبلاگ خود را پیدا کنند. چه می‌شود اگر شما با تولید محتوای زیاد، کاربران خود را در انبوهی از داده‌های مختلف غرق کنید و از اشتیاق آن‌ها نسبت به برند خود بکاهید؟ از طرفی دیگر، عدم انتشار محتوای کافی می‌تواند به استراتژی سئو (SEO) شما ضربه بزند و خوانندگان مورد هدف شما انتظار محتوای بیشتری را داشته باشند.

به همین دلیل همه‌ی بحث این است که بتوانید تعادل متناسب با اهداف بازاریابی خاص خود را پیدا کنید.

ضربه‌ی خود را به موثرترین نقطه‌ی پست وبلاگ خود وارد کنید

با توجه به یکی از مطالعات اخیر هاب‌اسپات (HubSpot)، کسب و کارهایی که به طور میانگین ۱۶ پست یا بیشتر را در هر ماه بر روی وبلاگ خود منتشر می‌کنند، ۳.۵ برابر ترافیک بیشتری نسبت به شرکت‌هایی که میزان تولید محتوای آن‌ها در زمان مشابه کمتر است، دریافت می‌کنند.

بسیار خوب، این مسئله بدیهی است؛ اگر شما محتوای بیشتری را برای ارائه به کاربران خود داشته باشید، شانس اینکه آن کاربران به وبسایت شما سر بزنند به شکل قابل ملاحظه‌ای بالا می‌رود. اما همین وبلاگ‌ها هم بایستی اطلاعات مرتبط و جذابی را در اختیار کاربران هدف خود قرار دهند؛ در غیر اینصورت، شما نمی‌توانید آن‌ها را به سمت خود متمایل کنید.

حالا بیایید از منظر مشتریان راغب به این مسئله نگاه کنیم. همان مطالعه‌ی مشابه توسط هاب‌اسپات (HubSpot) نشان داده است برندهایی که به طور ماهانه ۱۶ پست یا بیشتر را بر روی وبلاگ خود منتشر می‌کنند، ۴.۵ برابر مشتریان راغب بیشتری را جذب خود می‌کنند، نسبت به شرکت‌هایی که تعداد پست‌های انگشت‌شماری را در هر ماه منتشر می‌کنند.

تولید متناوب محتوای جذاب برای کاربران جذابیت، اعتماد و شناخت برند شما را نزد آن‌ها افزایش می‌دهد و در نتیجه‌ی آن، مشتریان بالقوه را به سمت برند شما متمایل می‌کند.

حالا با این تفاسیر، «نقطه‌ی موثر» برای تعداد پست‌های وبلاگ شما چه عددی می‌تواند باشد؟ هیچ عدد دقیقی برای جواب به این سوال وجود ندارد اما پیشنهاد ما این است که چهار تا پنج پست در هفته را هدف خود قرار دهید تا بتوانید ترافیک مناسبی را به سمت وبلاگ خود روانه کنید و مشتریان راغب برندتان را افزایش بدهید. با این وجود، در ذهن داشته باشید که تعداد ایده‌آل پست‌های شما بستگی به اندازه‌ی تیم بازاریابی، صنعت شما و مشتریان ایده‌آلتان دارد؛ به همین دلیل عملکرد محتوای وبلاگ خود را بررسی کنید و با توجه به نیاز خود، بهترین استراتژی تولید محتوا را برگزینید.

مراقب بار اضافی خود باشید

آیا تصور می‌کنید که انتشار چهار تا پنج پست در هفته کافی نیست؟ بسیار خوب، بسته به کاربران و صنعتی که در آن فعالیت می‌کنید، ممکن است واقعاً کافی نباشد. اما مراقب باشید که مشتریان خود را با حجم انبوهی از اطلاعات گیج نکنید. توسعه‌ی پست‌های جدید با سرعتی بیشتر از آنچه مشتریان ایده‌آل شما می‌توانند مطالعه کنند در اغلب موارد مرکز توجه شما را از کیفیت به سمت کمیت می‌برد و باعث می‌شود تا پیام اصلی شما در این همهمه گم شود.

به علاوه، با اضافه‌کردن پست‌ها در مقیاس بالاتر، اثربخشی آن‌ها هم کاهش می‌یابد. با انتشار حجم وسیعی از محتوا، شما شانس کمتری برای جذب بازدیدکنندگان خود دارید، چه برسد به آنکه بخواهید اشتیاق آن‌ها را به سمت خود متمایل کنید. در عوض، شما نیاز دارید که توجه خود را به انتشار پست‌هایی که پاسخ سوالات خوانندگانتان را فراهم می‌کنند، متمرکز کنید و به طرز موفقی، مشتریان راغب خود را به مشتریان قطعی تبدیل کنید.

انتشار حجم زیادی از محتوا می‌تواند کاربران شما را گیج کرده و پیام اصلی شما را در این همهمه کمرنگ‌تر کند.

تقویمی برای انتشار محتوای وبلاگ خود در نظر بگیرید

انتشار یک محتوای مشخص در هر هفته ممکن است وظیفه‌ای دلهره‌آور به نظر برسد، اما طراحی یک تقویم برای انتشار محتوا می‌تواند به شما کمک کند تا در مسیر اصلی خود باقی بمانید و استراتژی خود را ساماندهی کنید. این اولین چیزی است که وبسایت پروفایل بوستر (Profile Booster) در زمینه‌ی زمان‌بندی موثر برای انتشار پست‌ها، پیشنهاد می‌کند.

 

اینکه شما چگونه تقویم محتوای خود را تنظیم می‌کنید بسته به شما و اهداف کلی بازاریابی محتوای شما دارد. آیا می‌خواهید در هر ماه بر روی یک تم خاص تمرکز کنید؟ یا چطور است که بگذاریم تا کاربران هدف شما موضوعات را با پاسخ به سوالات و نگرانی‌های خود هدایت کنند؟ هر روشی را که انتخاب می‌کنید، استفاده از یک تقویم انتشار محتوا یکی از موثرترین روش‌هایی است که به شما این اطمینان را می‌دهد که استراتژی شما متمرکز باقی مانده و شما می‌تواند به انتشار محتوای مرتبط با سلیقه‌ی خوانندگان خود ادامه بدهید.

ارزیابی، ارزیابی و باز هم ارزیابی

حتی اگر فکر می‌کنید که آن نقطه‌ی موثر را پیدا کرده‌اید و یک تقویم تولید محتوای موفق را ایجاد کردید، شرایط ممکن است تغییر کند. حالا ممکن است این تغییر در سلیقه‌ی خوانندگان هدف شما باشد، یا شرایط بازار و یا هر تعدادی از فاکتورهای دیگر. حقیقت این است که شما بایستی همیشه استراتژی تولید محتوای وبلاگ خود را ارزیابی کنید و آن را براساس داده‌های جدید مورد بازبینی قرار دهید.

در زمینه‌ی اینکه محتوای شما چگونه عمل می‌کنند و کاربران شما چگونه به روند انتشار پست‌های شما واکنش نشان می‌دهند، بینش خود را وارد کنید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن اثربخشی روش‌های بازاریابی خود را بررسی کنید. این مسئله همچنین به شما این مزیت را می‌دهد تا برنامه‌ی محتوای خود را متناسب با نیاز خوانندگانتان تنظیم کنید.

به عنوان مثال، آیا پست‌های شما در روزهای معینی از هفته، به اندازه‌ی کافی مشاهده نمی‌شوند؟ سعی کنید روز و زمان دیگری را امتحان کنید تا ببینید که آیا آن‌ها بهتر به خوانندگان شما می‌رسند.

یا به موضوع انتخاب‌های خود نگاه نزدیک‌تری داشته باشید. آیا محتواهایی که محوریتشان با یک موضوع مشخص است بیشتر مشاهده می‌شوند و جذابیت بیشتری نسبت به سایر پست‌ها دارند؟ شاید لازم باشد تا رویکرد خود را تغییر دهید و یک تقویم محتوایی را تنظیم کنید که تمرکز عمیق‌تری بر روی یک موضوع خاص دارد و واکنش خوانندگان شما به آن بیشتر است.

تنها یک روش، روز یا زمان صحیح برای انتشار محتوا وجود ندارد اما تا زمانی که شما یک برنامه‌ی دقیق و مطابق با خواسته‌ی خوانندگان مورد هدف خود دارید که می‌تواند به طور پیوسته اطلاعاتی را که آن‌ها به دنبالش هستند، در اختیارشان قرار دهد، استراتژی محتوای شما تا حد زیادی به موفقیت نزدیک شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *