Social Media Trends in 2019

در یک نگاه: روندهای کلیدی رسانه‌های اجتماعی برای کسب و کارها در سال ۲۰۱۹

اگر شما در استراتژی بازاریابی محتوای خود از رسانه‌های اجتماعی استفاده نمی‌کنید، بسیار خوب، ما چیزی برای گفتن به شما نداریم. اما اگر شما هم مثل بسیاری از آن‌ها که در حیطه‌ی بازاریابی فعالیت می‌کنند، استفاده از رسانه‌های اجتماعی را به عنوان یکی از اهداف کلیدی و راهبردی استراتژی خود تعریف کرده‌اید، حتماً تا الان به اهمیت بالای این کانال‌های اجتماعی برای اهدافتان پی برده‌اید.

مسئله‌ی دیگری که احتمالاً از آن آگاه هستید این است که تغییرات رسانه‌های اجتماعی هر چند وقت اتفاق می‌افتد و آیا این تغییرات شامل خدمات جدیدی بر پایه‌ی اولویت‌های کاربران است یا کل بازار را در بر می‌‎گیرد. به همین خاطر است که این مسئله باید برای شما اهمیت زیادی داشته باشد که خود را در زمینه‌ی روند تغییرات و به‌روزرسانی‌های رسانه‌های اجتماعی به روز نگه دارید. این مسئله به شما اطمینان می‌دهد که همیشه آماده‌ی سازگاری با هر شرایط جدیدی هستید و می‌توانید از آن برای موفقیت بیشتر استراتژی بازاریابی دیجیتال خود استفاده کنید.

مطالعه‌ی این مطلب را ادامه دهید تا بفهمید که تمایلات عمده‌ی رسانه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۹ به چه سمتی بوده است و شما باید به دنبال چه چیزی باشید.

عناصر اجتماعی را در درون پست‌های وبلاگ خود جاسازی کنید

افراد معمولاً میل شدیدی به مشاهده‌ی محتوای جذاب و تصویری از برندها دارند و یکی از راه‌هایی که می‌توانیم آنچه که دوست دارند را به آن‌ها ببخشیم، جاسازی عناصر اجتماعی از جمله توییت‌ها، پست‌های فیس‌بوک، عکس‌های اینستاگرام و ویدیوهای یوتیوب به طور مستقیم در داخل پست‌های وبلاگ است. این مسئله نه تنها محتوای شما را برای بازدیدکنندگان جذاب‌تر می‌کند بلکه به شما راهی برای افزایش قدرت نفوذ خود در متخصصین صنایع محبوب، تزریق شوخ‌طبعی به محتواها و پشتیبانی از اظهاراتتان نشان می‌دهد.

مالکیت مایکروسافت بر لینکدین

اگر چه معامله‌ی ۲۶ میلیارد دلاری آن در اواخر سال گذشته به سرانجام رسید؛ اما ما تازه از سال ۲۰۱۹ تأثیرات مالکیت مایکروسافت بر لینکدین را مشاهده خواهیم کرد. حالا سوال مهم این است که اعضای این شبکه‌ی اجتماعی باید چه انتظاری از این پلتفرم اجتماعی تخصصی داشته باشند؟ ویدیوی زیر را مشاهده کنید تا دیدگاه ساتیا نادلا (Satya Nadella) مدیر اجرایی شرکت مایکروسافت و جف وینر (Jeff Weiner) مدیر اجرایی لینکدین نسبت به این موضوع را بفهمید.

 

از دیدگاه بازاریابی بنگاه به بنگاه (Business-to-Business) یا به اختصار B2B، پلتفرم جدید بر روی ارائه‌ی داده‌ها، گزارشات و آنالیزهای بیشتر تمرکز خواهد کرد و صاحبان کسب و کارها اجازه می‌دهد تا مشتریان خود را بهتر هدف قرار دهند. لینکدین همچنین محصول نسل جدیدی را معرفی خواهد کرد که اطلاعات یک مشتری را به محض کامل‌شدن، به طور مستقیم وارد پایگاه داده‌ی یک شرکت می‌کند. امکان استفاده از محتوایی با حمایت مالی هم ابتکار عمل دیگری است که نه تنها بر روی لینکدین، که در سایر پلتفرم‌های دیجیتال مایکروسافت هم قرار می‌گیرد.

با مالکیت لینکدین توسط مایکروسافت، این شبکه‌ی اجتماعی تخصصی پشتیبانی بیشتری از ویدیوها خواهد داشت و یک پلتفرم تبلیغاتی بهبودیافته را به خود می‌بیند. بازاریابان این توانایی را خواهند داشت تا پیام‌های اسپانسرشده‌ای را به طور مستقیم در داخل ایمیل‌ها ارسال کنند و در نهایت می‌توانند محتوای ویدیویی را هم به کار ببرند.

ویدیوی زنده به رشد خود ادامه می‌دهد

به احتمال بسیار زیاد شما در سال گذشته حداقل یک ویدیوی زنده را مشاهده کرده‌اید (شاید هنوز خیلی‌ها درگیر مشاهده‌ی ویدیوی زنده‌ی زرافه‌ها در پارک ماجراجویی حیوانات (Animal Adventure Park) باشند!) و انتظار می‌رود که گرایش بسیاری از کاربران در حال حاضر به سمت افزایش محبوبیت این دست از ویدیوها باشد.

تقریباً سه چهارم کاربران (۷۴ درصد) حداقل یکبار در هفته ویدیوی زنده تماشا می‌کنند و نزدیک به نیمی از آن‌ها (۴۷ درصد) انتظار دارند که در سال جدید ویدیوهای زنده‌ی بیشتری را نسبت به سال ۲۰۱۶ تماشا کنند. توییچ (Twitch) و یو استریم (uStream) شروع به استفاده از این فناوری کرده‌اند، البته تا زمانی که فیسبوک برای اولین بار ویدیوی زنده را معرفی کرد، این فناوری به این شکل جا نیفتاد. حالا توییتر و اینستاگرام هم وارد این بازی شده‌اند.

حالا معنی این حرف‌ها برای بازاریابان چیست؟ در واقع این موضوع به این معناست که حالا زمان سرمایه‌گذاری و به‌کارگیری ویدیوی زنده در استراتژی‌های محتوای آن‌ها است. ویدیوی زنده به بازاریابان مسیر تازه و جذاب‌تری را برای برقراری ارتباط با مشتریان نشان می‌دهد و در عین حال، عنصر انسانی بیشتری را وارد کسب و کارها می‌کند. ویدیوهای زنده تعاملی و مستقیم هستند و دقیقاً به همین دلیل است که شنوندگان مورد هدف ما، میل رو به رشدی برای استفاده از آن‌ها دارند.

«خرید» از اینستاگرام و اینفلوئنسر مارکتینگ (بازاریابی از طریق افراد مشهور)

همه‌ی ما در مقطعی انگیزه‌ی خرید یک محصول را داشته‌ایم و حالا اینستاگرام امیدوار است تا این فرآیند را برای مصرف‌کنندگان راحت‌تر کند. بخش «خرید» این اَپ از امسال به طور کامل شروع به کار می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد تا به راحتی و سرعت هر چه تمام‌تر آیتم‌های مورد نظر خود را با کلیک بر روی قسمت تگ عکس در داخل اَپ خریداری کنند.

این قابلیت جدید انتظار می‌رود که تغییر به سزایی هم در بازاریابی تأثیرگذاری داشته باشد؛ به اندازه‌ای که قوانین پیرامون اینکه آن‌ها چگونه می‌خواهند محصولات و خدمات برندهای مختلف را تبلیغ کنند، دستخوش تغییراتی شده است. امکان پیگیری خرید‌های که از طریق اَپ «خرید» اینستاگرام (shopping) انجام می‌شود برای تأثیرگذاران وجود دارد و به سبب شراکت آن‌ها با برندهای مختلف و جامعه‌ی تجاری، موافقت فدرال هم تا حد زیادی لازم است.

بازاریابی تأثیرگذاری با رونمایی کامل اَپ خرید اینستاگرام (Shopping) آماده‌ی تغییر خواهد بود.

آنطور که در حال حاضر مشخص است، پست‌های تأثیرگذاران حاکی از موافقت طبیعی آن‌ها است، اما اگر آن‌ها مجبور باشند تا با قانون فدرال موافقت کرده و لیست تمام شرکت‌هایی که به آن‌ها پرداختی داشته‌اند را برای گرفتن موافقت محصولات و خدمات معینی ارائه کنند، این نقدها تا حد زیادی تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

اگر چه رونمایی از اَپ «خرید» تا به حال فقط برای تعداد محدودی از شرکت‌ها در دسترس بوده است، انتظار می‌رود که امسال با گستردگی بیشتری همراه باشد، به همین خاطر ما باید منتظر بمانیم و ببینیم که این حرکت چه کارهایی را می‌تواند در پی داشته باشد.

تغییر رسانه‌های اجتماعی تا زمانی که این اَپ به انفجار خود در فضای دیجیتال ادامه می‌دهد، متوقف نخواهد شد و شما می‌توانید انتظار ادامه‌ی روند کامل‌شدن آن را داشته باشید. پس اطمینان حاصل کنید که با سازگاری و به کارگیری این تغییرات در استراتژی بازاریابی اجتماعی خود از دیگران پیشی گرفته‌اید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *